Видео: „Меси ме нарече син на проститутка“?!

Фудбалерот на Малага, Велингтон изјави дека бил испровоциран да го оттурне Лионел Меси, затоа што аргентинскиот репрезентативец го нарекол со погрдо име.Натпреварот меѓу Малага и Барселона заврши без голови, а Велигтон поради инцидентот, заработи жолт картон.
„Во еден момент пробав да го застанам и случајно го удрив во лицето. Нема намера. Тогаш ми пријде и ме нарече син на проститутка. Затоа го оттурнав, но тоа се работи кои остануваат на теренот“, изјави Велигтон. 
Видето се наоѓа на следната страница. 

Натпреварот меѓу Малага и Барселона заврши без голови, а Велигтон поради инцидентот, заработи жолт картон.
„Во еден момент пробав да

Пронајдете не на следниве мрежи: