Видео: Меси прочитан како „Зоки Поки“ од фудбалерите на Милан…

На „Јутјуб“ излезе мошне интересно видео, една мала кратка видео/фото анализа за тоа како фудбалерите на Милан се справија со аргентинската фудбалска ѕвезда, Лионел Меси, целосно го неутрализираа, она што е најважно, на видеото мошне јасно се гледа како во потполност беше спречена популарната „тика-така“ или игра на триаголник.
Погледнете и самите за што станува збор.
Популарната „тика-така“ или игра со формирање на триаголник целосно „прочитана“ и на терен „разбиена“ од страна на играчите на Милан, тактичка супериорност за респект.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.На „Јутјуб“ излезе мошне интересно видео, една мала кратка видео/фото анализа за тоа како фудбалерите на М

Пронајдете не на следниве мрежи: