ВИДЕО: Меси, Роналдо и Руни тренираат да го одбранат светот

Галакси тимот напорно тренира за да го одбрани светот од вонземјани.Можеби веќе сте слушнале за Галакси тимот, можеби и не сте слушнале, но секако би било добро да го запознаете тимот доколку го сакате фудбалот.
Во прашање е екипа од најдобрите фудбалери во светот, која е собрана во рамките на рекламната кампања на компанијата Самсунг ,
Менаџер на овој легендарен тим е Франц Бекенбауер, а играчи се: Лео Меси, Марио Геце, Оскар, Ву Леи, Стефан Ел Шарави, Радамел Фалкао, Ли Чунг Јонг, Икер Касиљас, Вејн Руни, Лендон Донован, Александар Кержаков и Кристијано Роналдо.
Погледнете како изгледа тренингот на најдобрите фудбалери во светот:
Можеби веќе сте слушнале за Галакси тимот, можеби и не сте слушнале, но секако би било добро да го запознаете тимот доколку го сакате фудбалот.

Пронајдете не на следниве мрежи: