Видео: Миркуловски: „Живеам за ваквите мечеви и ќе го дадам максимумот!“

Филип Миркуловски се сеќава на последниот натпревар на Македонија и Чешка во Ниш пред две години, кога со пет постигнати гола од исто толку удари, беше еден од најзаслужните за нашата голема победа од шест разлика. 
„Добро се чувствувам, иако можам да кажам дека не сум сеуште 100% подготвен по операцијата и долгото отсуство. Но вакви мечеви посебно ме мотивираат и со нетрпение ги чекам. Го гледавме мечот Австрија – Чешка и мој впечаток е чесите одиграа многу под своите можности. Верувам во нашата репрезентација и ако бидеме одговорни и обединети, вечерва ќе се радуваме“, рече ракометарот на Металург – Филип Миркуловски во разговорот со новинарите во „Скандик Реџина„ хотелот во Хернинг.
На следната страна погледнете ја целосно изјавата и видеото од разговорот со нашиот репрезентативец – Филип Миркуловски.

 
 
„Добро се чувствувам, иако можам да кажам дека не сум сеуште 100% подготвен по операцијата и долгото отсуство. Но вакви мечеви

Пронајдете не на следниве мрежи: