Видео: Најскапиот фудбалер во светот правеше финти на тренингот во Скопје

Герет Бејл на тренингот во Скопје на неколку пати испробуваше финти, кои мораме да признаеме дека на многу добар начин ги прикажуваше.Герет Бејл се најде во составот на селекцијата на Велс за утрешниот меч со нашата фудбалска репрезентација, според неофицијалните информации, селекторот на Велс, Крис Колеман, нема да стартува со новото засилување на Реал Мадрид, туку шанса би му дал како „џокер“ од клупата.Герет Бејл се најде во составот на селекцијата на Велс за утрешниот меч со нашата фудбалска репрезентација, според нео

Пронајдете не на следниве мрежи: