Видео: Навивач на Ридинг физички нападнат од редар

На навивачите на Ридинг по крајот на мечот им беше кажано да го напуштат стадионот, тие останаа и натаму да му даваат аплауз на својот омилен тим, при што дел од редарите го загубија своето трпение.Натпреварот од Чемпионшип лигата меѓу екипите на Болтон и Ридинг заврши без победник, со нерешен резултат 1-1. Натпреварот на „Рибок“ стадионот го следеа близу 15 000 гледачи.Натпреварот од Чемпионшип лигата меѓу екипите на Болтон и Ридинг заврши без победник, со нерешен резултат 1-1. Натпрев

Пронајдете не на следниве мрежи: