Видео: Навивачите на Арсенал се потсмеваат со Венгер

Фановите на лондонскиот клуб гневни на политиката на клубот што не игра никаква улога во ангажирањето на нови фудбалери, најдоа начин како да го искажат нивното мислење.Арсен Венгер сеуште не доведе ниту едно звучно име во Арсенал, но и покрај тоа овој стратег мошне добро и професионално си ја одработува својата работа, и покрај тоа што нема поддршка во управата на Арсенал за ангажирање на нови фудбалери, Венгер со огромни успеси го води лондонскиот клуб и со сите напори секоја година го носи во Лигата на Шампионите.
Но, навивачите на Арсенал се сконцентрирани на засилувањата, па еве како тие реагираат…Арсен Венгер сеуште не доведе ниту едно звучно име во Арсенал, но и покрај тоа овој стратег мошне добро и професионалн

Пронајдете не на следниве мрежи: