Видео: Навивачите на Фенербахче цела ноќ „ЛУДУВАА“ пред хотелот каде беше сместена екипата на Арсенал

Навивачите на турски Фенербахче се едни од најпознатите и најдобри навивачи во целиот свет кои знаат како да приредат фудбалска атмосфера.Овој пат, тие не приредија фудбалска атмосфера на трибините, туку, пред хотел, и тоа каде е сместен противничкиот тим на нивниот омилен тим за вечерашниот дуел од плеј-оф на Лигата на Шампионите.
Екипата на Арсенал имаше мошне необично искуство, цела ноќ немаа мирен сон, бидејќи надвор од хотелот цела ноќ имаше навивачки песни, ракети, бакљи, петарди и слично.Овој пат, тие не приредија фудбалска атмосфера на трибините, туку, пред хотел, и тоа каде е сместен противничкиот тим

Пронајдете не на следниве мрежи: