Видео: Навивачите на Гремио ја избркаа полицијата од трибините

Навивачите на бразилски Гремио беа побројни од полицијата, па така тие добија сила во себе да ги протераат од трибините.Сево ова се случи на стадионот во Алегро, на натпреварот со Флуминенсе, каде Гремио славеше со резултат 2-0, нека не ве чуди, навивачите успеаа во своите намери – ја протераа полицијата од трибините.Сево ова се случи на стадионот во Алегро, на натпреварот со Флуминенсе, каде Гремио славеше со резултат 2-0, нека не в

Пронајдете не на следниве мрежи: