Видео: Навивачите на Јуве со свирежи за Џиовинко, Конте застана зад фудбалерот

Антонио Конте гневен на навивачите на италијанскиот тим.Тренерот на екипата на Јувентус, Антонио Конте се најде во мошне непријатна ситуација откако на денешниот натпревар од 24-тото коло во Серија „А“, каде Јувентус на домашен терен го победи тимот на Киево, мораше да го брани својот фудбалер Џиовинко при замената.

Имено, при извршувањето на замената во 71-вата минута (при резултат 3-1), кога во игра влегуваше Карлос Тевез, се упатија огромни свирежи кон Џиовинко, на што овој имаше и мали реакции, но во негова одбрана застана тренерот Антонио Конте кој гневно гестикулираше кон навивачите на трибините.
Повеќе на спорт365Тренерот на екипата на Јувентус, Антонио Конте се најде во мошне непријатна ситуација откако на денешниот натпревар од 24-тото коло во Серија &bdqu

Пронајдете не на следниве мрежи: