Видео: Навивачка на Селтик плачеше за поразот од Јувентус

Навивачка на Селтик видно вознемирена од судиските одлуки на натпреварот од Лигата на Шампионите против Јувентус, навивачката со солзи во очите и голема нервоза упати низа на коментари арбитрите од тој меч.
Јуве „фуриозно“ помина низ Шкотска совладувајќи го Селтик на гостински терен со високи 0-3, со головите на Матри во 3-тата, Маркисио во 77-тата и Вучиниќ во 83-тата минута од мечот, се чини дека овде патникот во наредната рунда од Лигата на Шампионите е јасен. Натпреварот на „Селтик Парк“ го следеа 57 000 гледачи.
Судиите беа од Шпанија, главен арбитар беше Алберто Ундиано.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Навивачка на Селтик видно вознемирена од судиските одлуки на натпреварот од Лигата на Шампионите против Јувентус, нави

Пронајдете не на следниве мрежи: