Видео: Не е се во парите, Кардиф во драматичен натпревар до победа против Манчестер Сити

Новајлијата во Премиер Лигата, тимот на Кардиф пред своите гледачи славеше против екипата на Манчестер Сити во рамките од второто коло од англиската Премиер Лига.Неверојатен натпревар се одигра во Англиската Премиер Лига каде Кардиф и Манчестер Сити одиграа еден целосно неизвесен меч до самиот крај.
Мечот на „Кардиф Сити Стадиум“ го следеа близу 30 000 љубители на фудбалот.
Први поведоа гостите преку босанецот Един Џеко, во 52-рата минута, откако цели 52 минути мируваа мрежите.
Но, недостатокот од ефикасност во првиот дел, целосно беше надополнет во вториот.
Само осум минути потоа, во 60-тата минута бура од задоволство кај домашните навивачи донесе Гунарсон со израмнувачкиот погодок во 60-тата минута од мечот.
За пресврт се погрижи Кембел во 79-тата минута, додека пак истиот играч во 87-мата минута веќе зголеми на 3-1 што дојде до целосен делириум на стадионот на домаќинот.
На 3-2 намали Негредо во 90-тата минута од мечот но тоа беше само ублажување на поразот.
Неверојатен натпревар се одигра во Англиската Премиер Лига каде Кардиф и Манчестер Сити одиграа еден целосно неизвесен

Пронајдете не на следниве мрежи: