Видео: Нејмар дебитираше на „Ноу Камп“, Барса си поигра со Сантош

Еве како помина вчерашната презентација на тимот на Барселона пред стартот на новата сезона, односно на пријателскиот натпревар со бразилски Сантош.Сантош е инаку тимот од каде дојде во Барселона, бразилецот Нејмар, тој беше премногу приврзан кон Сантош па мошне тешко му падна заминувањето каде со солзи на последниот меч за Сантош најави заминување од тој тим.
Барселона на пријателскиот меч со Сантош славеше со убедливи 8-0, Нејмар не постигна ниту еден погодок на овој меч.Сантош е инаку тимот од каде дојде во Барселона, бразилецот Нејмар, тој беше премногу приврзан кон Сантош па мошне теш

Пронајдете не на следниве мрежи: