Видео: Нејмар го постигна првиот гол за Барселона

Гол првенец за екипата на Барселона од страна на бразилецот Нејмар.Новото засилување за каталонскиот тим Барселона, бразилецот Нејмар, веќе го постигна својот гол првенец во дресот на каталонскиот тим.
Нејмар стрелаше против селекцијата на Тајланд, во рамките од турнејата на каталонскиот тим во Азија.
Барса беше поуспешна и славеше со високи 7-1, а стрелец на првиот погодок беше токму Нејмар.Новото засилување за каталонскиот тим Барселона, бразилецот Нејмар, веќе го постигна својот гол првенец во дресот на к

Пронајдете не на следниве мрежи: