ВИДЕО: Несоодветното однесување на херојот на Германците, може да го чини МНОГУ скапо!

Бастијан Швајнштајгер беше еден од хероите на германскиот тим на Светското првенство.Играчот на Баерн Минхен беше меѓу фаворитите за нов капитен на Германија, но со овој потег Јоаким Лев изгледа ќе бара нов човек за таа функција.
Причината за тоа е неговото пеење на навредлива песна за Борусија Дортмунд, во која во еден дел буквално се пее „БВБ кучкини синови“.

Јасно е дека постои ривалство меѓу Баерн и Борусија, но во репрезентацијата има повеќе играчи од двата клуба, па медиумите го проценија таквото однесување за крајно невкусно.
Играчот на Баерн Минхен беше меѓу фаворитите за нов капитен на Германија, но со овој потег Јоаким Лев изгледа ќе бара нов човек за таа функција.

Пронајдете не на следниве мрежи: