Видео: Неверојатен гол на Уве Генсхајмер против Барселона!

Ракометарот Уве Генсхајмер, даде гол од крилна позиција од речиси мртов аголРакометарот Уве Генсхајмер, постигна погодок од крилна позиција од речиси мртов агол за водство на својата екипа против Барселона. Голманот беше изненаден од неговиот шут, бидејќи не очекуваше дека ќе даде гол од толку лош агол. Публиката го прослави голот со огромен аплауз.
Неверојатниот погодок може да го погледнете на следната страна:

 
Ракометарот Уве Генсхајмер, постигна погодок од крилна позиција од речиси мртов агол за водство на својата екипа против Барселона. Голманот бе

Пронајдете не на следниве мрежи: