Видео: Никогаш повеќе СМРДЛИВ ПАЗУВ: Отстранете ги влакната под пазувите за само 2 минути!

Кажете им збогум на влакната под пазувите. 
Како и на секој дел од вашето тело, така и на вашите пазуви им треба редовна нега и хигиена. Всушност постојат неколку козметички прашања врзани за пазувите, вклучувајќи и несакани влакна, непријатен мирис и на крајот, но не и најмалку важно, зголемено потење кое остава флеки на облеката.
Пред користење важно е да ги исчистите пазувите од сите лосиони и креми.
Оваа метода е едноставна и ефикасна. Едноставно помешајте 2 лажици сок од лимон со 1 лажица шеќер. Нанесете го ова на пазувите и оставете да делува неколку минути. Отстранете со чиста и влажна крпа. Повторете го третманот два пати неделно. Влакната под пазувите ќе се повлекуваат секој пат кога ќе го користите третманот.
И тоа е тоа. Кажете им збогум на влакната под пазувите.
Во видеото следува пример како некои тоа го користат и за други цели. Погледнете на следната страна:

 
Како и на секој дел од вашето тело, така и на вашите пазуви им треба редовна нега и хигиена. Всушност постојат неколку козметички пр

Пронајдете не на следниве мрежи: