Видео: Нова „ФУДБАЛСКА УМЕТНОСТ“ на Дињо!!!

Роналдињо сеуште не го кажал последниот збор, па погледнете ги неговите најнови фудбалски мајстории во дресот на Атлетико Минеиро.Роналдињо Гаучо постигна два прекрасни голови од слободен удар на натпреварот против Флуминенсе што заврши нерешено, со резултат 2-2.
Популарниот Дињо на два пати го враќаше својот тим од негатива, а тоа го правеше на маестрален начин, погледнете и самите!!!Роналдињо Гаучо постигна два прекрасни голови од слободен удар на натпреварот против Флуминенсе што заврши нерешено, с

Пронајдете не на следниве мрежи: