Видео: Нурнал на длабочина од 72 метри, а кога излегол на површина веднаш починал

Во неделата почина Американецот Николас Меволи, откако на меѓународниот натпревар во нуркање без опрема, нурнал 72 метри.Причината за неговата смрт е откажувањето на неговите витални органи, веднаш откако излегол на површината.
Смртта ги шокирала останатите учесници на најзначајното натпреварување во оваа дисциплина, кое 9 дена се одржува на Бахамите.
Николас Меволи кој со овој спорт се бави околу година дена, нурнал на длабочина од 72 метри, таму се задржал 3 минути и 38 секунди, а штом излегол на површината станало јасно дека нешто не е во ред.
По прогласувањето на смртта, телото на нуркачот е пренесено во градот Насау на обдукција.

Причината за неговата смрт е откажувањето на неговите витални органи, веднаш откако излегол на површината.
Смртта ги шокирала останатите уч

Пронајдете не на следниве мрежи: