Видео од мечот Хоризонт Турново – Судува

Турновци се херои на целата македонска спортска јавност, го елиминираа литванскиот тим на Судува, мошне потешко од очекувањата, но, овој тим сега има шанса за уште поголем историски успех, дуел во второто квалификациско коло за групната фаза од Лига Европа, двомеч со хрватски Хајдук.
Еве како помина вчерашната фудбалска драма на „Националната Арена Филип Втори“.
Фото: www.fkhorizont-turnovo.com
Видео: sportefe.com.mkТурновци се херои на целата македонска спортска јавност, го елиминираа литванскиот тим на Судува, мошне потешко од оче

Пронајдете не на следниве мрежи: