Видео: Одбрани пенал, па заработи црвен картон!

Чудна реакција на голман во Азербејџан.Голманот на екипата на прволигашот од Азербејџан, Раван, полскиот интернационалец Лукас Спела на натпреварот од тамошното 23. Коло меѓу Кабала и Раван во 16-тата минута одбрани пенал, а притоа неколку секунди по таа одбрана доби црвен картон.
Причината за црвениот картон можете да ја видите во видеото на спорт365Голманот на екипата на прволигашот од Азербејџан, Раван, полскиот интернационалец Лукас Спела на натпреварот од тамошното 23. Коло меѓу Кабала и Ра

Пронајдете не на следниве мрежи: