Видео: Она кога ќе ти се паднат Барса, Милан и Ајакс во групата…

Делува смешно но навистина, кој тренер би посакал да се најде во група со Барселона, Милан и Ајакс?!Неил Ленон по дознавањето на своите ривали во групната фаза од Лигата на Шампионите, имаше огромна разочараност, не можеше да поверува дека ова му се случува на шкотски Селтик.
Инаку, да потсетиме дека Селтик едвај влезе во Лигата на Шампионите откако шкотскиот фудбалски гигант, на реванш дуелот со казахтански Шахтјор дури во 93-тата минута се радуваше на влезот во групната фаза.
Па, доколку Неил Ленон се радуваше на тој погодок сега дефинитивно среќата му го сврте грбот, па ги доби едни од најатрактивните противници во групната фаза.Неил Ленон по дознавањето на своите ривали во групната фаза од Лигата на Шампионите, имаше огромна разочараност, не мо

Пронајдете не на следниве мрежи: