Видео: Општа тепачка помеѓу ракометарите на Украина и Словенија

Словенија ја совлада Украина со 35:23 во пресметката за баражот за СП во Катар, но мечот го одбележа инцидент во 46тата минута. Во тој момент настана општа тепачка помеѓу ракометарите на двете селекции, а мечот речиси половина час беше во прекин.
Словенија со победата над Украина го освои првото место во групата во која уште се наоѓаат селекциите на Швајцарија и Луксембург.
Во тој момент настана општа тепачка помеѓу ракометарите на двете селекции, а мечот речиси половина час беше во прекин.
С

Пронајдете не на следниве мрежи: