Видео: Оригиналниот Тајзи со нов спот за песната „Пишано е“

Loading...

Тајзи, пред 10 дена го промовираше својот прв соло албум насловен како „Нешто поинакво”. Тој за своето првенче вели дека се состои од внимателно одбрани песни на кои работел претходните 2 години, и тоа може да се забележи затоа што секоја песна од албумот на Тајзи е загарантиран хит!Покрај веќе чуените песни од Тајзи, на „Нешто поинакво” се наоѓаат и 10 нови меѓу кои е и носечката „Пишано е” со музика и аранжман на Иван и Јован Јованов, текстот е на Тајзи, а за истата, вечерта излезе и видео запис кој е режиран и реализиран од Даниел Јовески.
За песната и спотот Тајзи вели:

 
„Пресреќен сум што за недела дена оваа песна на Јутјуб е преслушана повеќе од 43.000 пати, а радио станиците ја вбројуваат меѓу своите хитови. Благодарен сум на Иноватива за поддршката и на сите оние кои ми се најдоа во реализација на овој спот. Сега слушателите можат да ја видат оваа моја приказна „Пишано е”. Се надевам ќе Ви се допадне!“
Покрај веќе чуените песни од Тајзи, на „Нешто поинакво” се наоѓаат и 10 нови меѓу кои е и носечката &bdquo

loading...
Loading...