ВИДЕО: Ова се петте најдобри постигнати голови на Мундијалот

Веднаш по завршувањето на Светското првенство во Бразил, ќе ви ги издвоиме петте најдобри постигнати голови. Се надеваме дека изборот ќе ви се допадне.1. Хамес Родригез, Колумбија-Уругвај

2. Робин Ван Перси, Холандија-Шпанија

 3. Давид Луис, Бразил-Колумбија

4. Тим Кејхил, Австралија-Холандија

5. Арјен Робен, Холандија-Шпанија
1. Хамес Родригез, Колумбија-Уругвај

Пронајдете не на следниве мрежи: