Видео: Овој фудбалер постигна гол со пета и остана без копачка

Една од најинтересните сцени на фудбалските терени овој викенд се случи во австриската Бундеслига 2.
Во петокот навечер второлигашот Ст. Полтен го совлада Хорн со 5:2, но резултатот не е она што го привлече вниманието на јавноста.
Се почна кога напаѓачот на Хорн Тиери Фиџе остана без копачка по еден дуел со противнички играч. Нападот продолжи, а топката стигна до напаѓачот, кој држејќи ја копачката, со пета го матираше противничкиот голман. 

 
Извор.супер спорт
Во петокот навечер второлигашот Ст. Полтен го совлада Хорн со 5:2, но резултатот не е она што го привлече вниманието на јавноста.
Се почна

Пронајдете не на следниве мрежи: