ВИДЕО: Овој монструм има избодено тригодишно дете пред неговата мајка

Хозе Гиљермо Молина (21) од Хјустон, трипати му заби нож во вратот на детето на неговата сосетка, а потоа се обиде да го задуши. Монструмот е уапсен, а детето за среќа го преживеа суровиот напад.Според зборовите на очевидците, Молина му пришол на детето зад грб и му го забил ножот во вратот. Мајката на детето веднаш дотрчала таму и била доволно присебна да го замоли Молина да не го вади ножот од телото на нејзиното дете, бидејќи крварењето би довело до несакани последици.
Но, Молина уште повеќе се изнервирал, па од инает го извадил ножот и со коленото се обидел да го задуши детето.
Сепак, во еден момент се предомислил и го напуштил местото на злосторството. Полицијата брзо го уапсила и тој моментално се наоѓа во затвор, без право на кауција.
Мотивите за овој суров напад се` уште не се познати.
Според зборовите на очевидците, Молина му пришол на детето зад грб и му го забил ножот во вратот. Мајката на детето веднаш дотрчала таму и била дов

Пронајдете не на следниве мрежи: