Видео: Озил НЕ-среќен поради замената, нервозно го напушти теренот…

Месут Озил разочарано го напушти теренот на натпреварот со Гранада, кога беше заменет во 65-тата минута од мечот со Касемиро, при резултат 0-1 за Реал Мадрид.Реал Мадрид го доби натпреварот со Гранада на гостински терен, со минимална победа од 0-1, голот го постигна Карим Бензема во 10-тата минута.
Но, од овој натпревар медиумите извлекоа една топ сторија, што вели дека Манчестер Јунајтед мора да ја искористи.
Во 65-тата минута од мечот, тренерот на гостинската екипа, Карло Анчелоти, се реши од игра да го повлече Месут Озил, па на негово место да го внесе Касемиро.
Озил на таа одлука реагираше нервозно и сосема разочарано го напушти теренот.
Медиумите веќе шпекулираат дека ова е моментот кој Манчестер Јунајтед треба да го искористи за да го доведе Озил во сопствените редови.Реал Мадрид го доби натпреварот со Гранада на гостински терен, со минимална победа од 0-1, голот го постигна Карим Бен

Пронајдете не на следниве мрежи: