ВИДЕО: „Паднаа“ девет гола на натпреварот помеѓу Евертон и Челзи!

На стартот од натпреварот Челзи за три минути постигна два гола, а на полувремето беше 2:1 за гостите. За 11 минути во вториот дел од 67 до 77 минута беа постигнати пет голови – Челзи 3, Евертон 2, а конечните 3:6 беа поставени во последната минута, стрелец беше Диего Коста единствениот играч со два гола на овој натпревар.Екипата на Челзи оствари победа од 6:3 на гостувањето против Евертон на „Гудисон парк“ во Ливерпул.
Погледнете ги сите постигнати голови:Екипата на Челзи оствари победа од 6:3 на гостувањето против Евертон на „Гудисон парк“ во Ливерпул.
Погледнете ги сите постигна

Пронајдете не на следниве мрежи: