ВИДЕО: Почна како тренер, продолжи како голгетер и заврши како голман. На крај го спаси тимот од сигурен пораз!

Тешко дека некој може да го направи потегот кој на Марк Бентли му донесе симпатии од обожавателите на фудбалот. Бентли, кој е играч-тренер во Грејс Атлетико, направи нешто навистина уникатно.Натпреварот против Хамптон го започна како тренер на тимот. Но, кога виде дека на фудбалерите баш и не им оди најдобро, Бентли реши да ги земе работите во свои раце. Тој влезе во игра кога резултат беше 1:2 за противникот и успеа да го спаси својот тим.Најпрво, тој постигна гол за израмнување на резултатот. И додека резултатот беше 2:2, голманот на Грејс Атлетико се повреди и Бентли по улогата на тренер ја презема и улогата на голман. Дека го бидува да биде голман, покажа и ситуацијата кога само неколку минути подоцна, тој одбранил пенал на противникот.
Навистина има што да се види кај нисколигашките фудбалски тимови!Натпреварот против Хамптон го започна како тренер на тимот. Но, кога виде дека на фудбалерите баш и не им оди најдобро, Бентли реши да ги земе рабо

Пронајдете не на следниве мрежи: