ВИДЕО: Погледнете како точно Зунига го повреди Неимар

Најдобриот бразилски фудбалер Нејмар беше повреден во вториот дел откако Колумбиецот Зунига со колено го удри во грбот.Нејмар се здоби со фрактура на пршлен, поради која ќе мора да паузира четири до шест недели. Тоа не е сериозна повреда во смисла дека не треба да се прави операција, но потребно е да се мобилизира и да мирува за да може да се рехабилитира.
Погледнете одблиску како изгледаше сето тоа:
Нејмар се здоби со фрактура на пршлен, поради која ќе мора да паузира четири до шест недели. Тоа не е сериозна повреда во смисла дека не треба да с

Пронајдете не на следниве мрежи: