ВИДЕО: Погледнете како тренираат елитните командоси на Путин

Неодамна објавеното видео прикажува неколку тешки антитерористички вежби, низ кои мораат да поминат службениците на Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ).На снимката можете да видите како се обучуваат најелитните војници кои се во служба на Владимир Путин.
ФСБ е главна служба за безбедност во Руската Федерација, а наследник е на советскиот КГБ.
Оваа агенција наводно игра важна улога во источна Украина, а премиерот на сепаратистичката Независна Република Доњецк, порано бил дел од ФСБ.

Во тренингот низ кој поминуваат руските командоси се користат вистински куршуми, што ја прави вежбата да биде многу опасна и потенцијално смртоносна.
Вежбата вклучува пукање во војник кој на себе има панцирна кошула и обука за пукање со пиштол со диверзија од страна.
Погледнете:
На снимката можете да видите како се обучуваат најелитните војници кои се во служба на Владимир Путин.
ФСБ е главна служба за безбедност во

Пронајдете не на следниве мрежи: