ВИДЕО: Погледнете, Нејмар играше со рака, а судијата досуди победнички пенал за Барселона!

Фудбалерите на Барселона продолжија со победите во шпанското првенство, а до конечните 0:1 против Еспањол во градското дерби дојдоа по голема судиска грешка, која овозможи пенал и погодок за Меси. Тоа беше и конечниот резултат.Погледнете, во 77та минута Нејмар играше со рака во противничкиот шеснаесетник, а судијата досуди пенал за Барселона која не ја пропушти шансата и го реализираше непостоечкиот пенал за конечни 0:1.
Погледнете, во 77та минута Нејмар играше со рака во противничкиот шеснаесетник, а судијата досуди пенал за Барселона која не ја пропушти шансата и

Пронајдете не на следниве мрежи: