ВИДЕО: Погледнете зошто Дани Алвеш стана најголем фраер во фудбалот

Синоќа се одигра интересен натпревар во 35-то коло на Примера, помеѓу тимовите на Барселона и Виљареал.Навивачите на Виљареал го навредија Бразилецот на расистичка основа. За време на изведбата на еден корнер, тие му фрлија банана, но Алвеш не се налутил. Напротив, тој фраерски ја изеде бананата и продолжи со играта. Секоја чест!
Навивачите на Виљареал го навредија Бразилецот на расистичка основа. За време на изведбата на еден корнер, тие му фрлија банана, но Алвеш не се нал

Пронајдете не на следниве мрежи: