Видео: Помеша кора од портокал и оцет – Кога ќе видите што доби, постојано ќе го користите!

Loading...

Постои еден трик кој ќе ви им ги олесни маките на домакинките, а доаѓа право од кујната….Сите домаќинки знаат дека една од невозможните мисии е да се исчисти рерната. Какви хемикалии и да користите, секогаш ќе мора да користите сила и да рибате како луди, за да се тргнат маснотиите и загорената храна или течност која паднала на шпоретот.
Сепак, постои еден трик кој ќе ви ги олесни маките, а доаѓа право од кујната.
Се што ви е потребно е:
– портокали
– јаболков оцет
– сода бикарбона
Корите од портокал ставете ги во тегла и залијте со оцет. Оставете така да отстои 5 дена а потоа процедете ја течноста. Посипете сода бикарбона по рерната, а преку неа посипете од добиената течност.
Почекајте 20 минути и почнете да чистите – ќе испадне сето тоа речиси само.
Погледнете како изгледа сето тоа во пракса. 
Сите домаќинки знаат дека една од невозможните мисии е да се исчисти рерната. Какви хемикалии и да користите, секогаш ќе мора да користите сила и д

loading...