Видео: Постигна гол против ПСЖ каков што ретко се гледа…

На фудбалските натпревари ретко би можеле да погледнете ваков погодок, мајсторија, фудбалска мајсторија на фудбалерот на Рапид, Криштоф Тримел, кој го даде поведоносниот гол за Рапид на инзвонреден начин.
Австриски Рапид поведе со 1-0, но францускиот фудбалски гигант направи пресврт на овој меч и го доби натпреварот со конечни 1-2.На фудбалските натпревари ретко би можеле да погледнете ваков погодок, мајсторија, фудбалска мајсторија на фудбалерот

Пронајдете не на следниве мрежи: