ВИДЕО: Повторен е невозможниот гол на Роберто Карлос!

Фернандо Гуереро, фудбалер на Индипендиенте, постигна гол на ист начин како и славниот играч на Реал Мадрид.Малку кој веруваше дека уште некој ќе постигне гол како што тоа му успеа на Роберто Карлос, додека играше за Реал Мадрид.
Сепак, 16 години подоцна, Фернандо Гуереро постигна сличен сензационален гол од мртов агол.
Споредете ја оваа феноменална паралела со онаа која што Карлос ја изведе против Тенерифе, во финалето на Купот на кралот во 1998 година.

Малку кој веруваше дека уште некој ќе постигне гол како што тоа му успеа на Роберто Карлос, додека играше за Реал Мадрид.
Сепак, 16 години

Пронајдете не на следниве мрежи: