ВИДЕО: Познат фудбалер почина на теренот!

Само десет дена по трагичната смрт на Емануел Ортега, играч на Сан Мартин де Бурзака, кој почина поради тешки повреди откако со глава удри во заштитниот ѕид покрај теренот, животот го загуби и Кристијано Гомез (27), дефанзивец на клубот Атлетико Парана.Несреќниот Гомез се сруши на теренот по половина час игра против Бока Унидос. Играчите на двата тима веднаш се обидоа да помогнат, но залудно мавтаа со дресовите во обид да го освестат.
Состојбата на Гомез била толку лоша, што откако беше префрлен во болница, веднаш му беше констатирана смрт.Несреќниот Гомез се сруши на теренот по половина час игра против Бока Унидос. Играчите на двата тима веднаш се обидоа да помогнат, но залудно мавта

Пронајдете не на следниве мрежи: