Видео: Промаши празен гол…

Фудбалер на екипата на парагвајска Олимпија, во финалето од Копа Либертадорес се засрами откако промаши зицер-ситуација против тимот на Атлетико Минеиро.
Сепак, парагвајскиот претставник во ова натпреварување, успеа да слави и тоа со 2-0, пред реванш дуелот во Бразил. Инаку, за тимот на Атлетико Минеиро настапува Роналдињо, кои имаше несекојдневни проблеми на овој меч, имено, публиката кон него фрлаше тврди предмети откако тој се обидуваше да изведе корнер.Фудбалер на екипата на парагвајска Олимпија, во финалето од Копа Либертадорес се засрами откако промаши зицер-ситуациј

Пронајдете не на следниве мрежи: