Видео: Пукање во трговски центар во САД

Loading...

Трговски центар во Каролина, САД, е затворен по бројни јавувања за истрели, пренесоа медиумите.Од компанијата го потврдиле затворањето, без да ја наведат причината. локалната полиција сепак потврдила дека имало пукање.
На Твитер е објавена видео- снимка на која луѓето панично бегаат од трговскиот центар.

@Laurrrenbaker pic.twitter.com/bISllP97ZW
— LB ☻ (@Laurrrenbaker) August 13, 2016

Се претпоставува дека вооружено лице се крие во објектот.
 

Someone just got shot at Crabtree and it was so scary me and Olivia are crying oh my god live footage !!!! pic.twitter.com/IAymO1xo8C
— LB ☻ (@Laurrrenbaker) August 13, 2016
Од компанијата го потврдиле затворањето, без да ја наведат причината. локалната полиција сепак потврдила дека имало пукање.
На Твитер е обј

loading...