Видео: Реал Мадрид – Челзи 3:1

Кристиано Роналдо го доведе својот тим до нова победа, овој пат против Челзи, против својот поранешен тренер во Реал Мадрид, Жозе Мурињо.Тоа е тоа, кога станува збор за Кристиано Роналдо, тука нема никакви дилеми, португалскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, и воедно еден од најдобрите фудбалери во светот, го демолираше англискиот премиерлигаш Челзи постигнувајќи два погодоци на вчерашниот пријателски натпревар.
Реал Мадрид го победи Челзи со 3-1 на вчерашниот пријателски натпревар. Реал поведе со голот на Марсело, потоа Рамиреш успеа да израмни на 1-1, па на сцената настапи инзвонредниот Роналдо кој со два погодоци едноставно го демолираше тимот на Челзи.
Трофејот од турнејата во Америка му припадна на тимот на Реал Мадрид, сосема заслужено.Тоа е тоа, кога станува збор за Кристиано Роналдо, тука нема никакви дилеми, португалскиот интернационалец од редовите

Пронајдете не на следниве мрежи: