Видео: Реал си поигра со Интер

Екипата на Реал Мадрид славеше со 3-0 на пријателскиот натпревар со италијанскиот калчолигаш Интер.Бразилецот Кака во 11-тата минута од мечот го отвори резултатот со одличен потег, па така кралскиот клуб мошне рано ја започна „голеадата“ против италијанскиот калчолигаш.
На 2-0 зголеми Кристиано Роналдо а конечните 3-0 ги постави Рики Алварез со својот автогол.Бразилецот Кака во 11-тата минута од мечот го отвори резултатот со одличен потег, па така кралскиот клуб мошне рано ја

Пронајдете не на следниве мрежи: