ВИДЕО: Рибери му удри шамар на играч на Реал!

Фудбалерот на Баерн ги загуби нервите поради лошата игра на својот тим и направи нешто што баш и не му доликува на еден спортист.Фудбалерите на Баерн доживеаја вистинска катастрофа на својот терен во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите од тимот на Реал Мадрид. Поразот изгледа најтешко му падна на Франк Рибери. Французинот беше толку бесен поради лошата игра што во еден момент му удри шамар на Дани Карваљо.
Едниот од најдобрите играчи на Баварците во првото полувреме се закачи со дефанзивецот на Кралевите и ги изгубил нервите, па му удрил шамар.
Тука се најде и Џером Боатенг кој ги раздвои двајцата нервозни играчи, а за среќа на Рибери, судијата Педро Проенса не го виде тоа што направи инаку веројатно ќе мораше порано да отиде под туш.
Фудбалерите на Баерн доживеаја вистинска катастрофа на својот терен во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите од тимот на Реал Мадрид. По

Пронајдете не на следниве мрежи: