Видео: Роби Вилијамс доби син – Додека неговата сопруга се породуваше, тој…

Loading...

Светски познатиот пејач Роби Вилијамс по вторпат стана татко, овој пат на син. Досега беше вљубен во својата ќерка Теодора Роуз, на која ѝ ја посвети песната „Go gentle“.Но, овој пат, за синот изненади со нешто поинакво. Тој присуствувал во живо на породувањето на неговата сопруга Ајда Филд, а додека таа го раѓа нивниот син тој ѝ ја пее „Let it go“ и сето тоа го снима на видео кое веднаш го објави.

„Никогаш не сум бил позаљубен и погорд на мојата сопруга. Беше апсолутно неверојатна“. -зборува Роби во краткото видео во кое тој и Аида им се заблагодаруваат на сите кои биле покрај нив во нивниот најважен момент.

 

Породувањето беше во болница во Лос Анџелес, каде по 24 часовен престој, болки и обиди, вчера околу 10 часот изутрина се роди малото момче со 3.685 грама, за кое сè уште парот нема одредно име.Но, овој пат, за синот изненади со нешто поинакво. Тој присуствувал во живо на породувањето на неговата сопруга Ајда Филд, а додека таа го раѓа нив

loading...
Loading...