Видео: Роналдињо уште еднаш ја потврди својата класа!

Неверојатен момент од мечот во Мексико.Единствениот погодок во Гвадалахара за гостинската екипа го постигна бразилецот Роналдињо кој од слободен удар во 90-тата минута на фантастичен начин го ублажи поразот за својот тим. 

Сепак, убавиот погодок на прославениот бразилец не беше се’ што тој направи на овој меч. Интересна ситуација дојде во еден момент кога негов голем навивач влезе на теренот со пенкало во рацете да му побара автограм, при што бразилската ѕвезда со задоволство го израдува неговиот фан а притоа доби овации од трибините. 
Единствениот погодок во Гвадалахара за гостинската екипа го постигна бразилецот Роналдињо кој од слободен удар во 90-тата минута на фантастичен нач

Пронајдете не на следниве мрежи: