Видео: Роналдо и вака знае да дава гол!

Во натпреварот на Реал Мадрид со Гетафе, еден од најдобрите светски фудбалери, Кристијано Роналдо покажа нова мајсторија на теренот. Кристијано Роналдо со својото нов потег му донесе уште еден гол на својот тим, кој го совлада Гетафе со 4:1. 

Па, сте виделе ли ваква мајсторија на светската ѕвезда Кристијано Роналдо?

 
Кристијано Роналдо со својото нов потег му донесе уште еден гол на својот тим, кој го совлада Гетафе со 4:1. 

Пронајдете не на следниве мрежи: