Видео: Роналдо му скрши рака на навивач

Кога шутира Кристиано Роналдо, подобро бегајте, во спротивно, доколку налетате на топката, е тогаш тоа може да биде кобно по вас, така еден млад навивач на Бурнемаут, доби удар од силниот шут на Кристиано Роналдо кој шутираше од слободен удар, па така топката заврши токму кај младиот навивач, во неговата рака.
„Гледав како таа топка доаѓа накај мене, мина над пречката и ми дојде директно во лице, така да морав да ја блокирам со раката. Мојот татко седеше покрај мене и се тргна од шутот, но ете, таа налета на мене“ го опиша настанот младиот навивач.Кога шутира Кристиано Роналдо, подобро бегајте, во спротивно, доколку налетате на топката, е тогаш тоа може да биде ко

Пронајдете не на следниве мрежи: