Видео: Роналдо не го бива за бејзбол…

Доколку Роналдо уште еднаш се обиде, тогаш можно е да некој настрада од топката, го промаши кечерот за цели 3 метри.Фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо беше дел од натпреварот на Лос Анџелес Доџерс, па Роналдо ја имаше честа да церемонијално го отвори мечот.

Инаку, екипата на Реал Мадрид се наоѓа на турнир во Лос Анџелес, па така екипата го посети и стадионот на овој тим.
Фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо беше дел од натпреварот на Лос Анџелес Доџерс, па Роналдо ја имаше честа да церем

Пронајдете не на следниве мрежи: