Видео: Роналдо заплака при добивањето „златна топка“

Португалецот Кристијано Роналдо по втор пат во кариерата го освои признанието најдобар фудбалер на светот. Прекинато е владеењето на Лионел Меси!Роналдо ја освои својата втора „Златна топка“, пред Франк Рибери и Лионел Меси.Со солзи во очите, Португалецот се заблагодари на своето семејство, клубот, како и соиграчите.
„Беше тешко, би сакал да се осврнам на годината во која почина и Еузебио, мојата голема инспирација. Ова е емотивен момент и исто така тежок бидејќи не е овде да ја споделиме радоста“ – беше првичната реакција на Кристијано Роналдо. Погледнете во видеото: 
Роналдо ја освои својата втора „Златна топка“, пред Франк Рибери и Лионел Меси.Со солзи во очите, Португалецот се заблагодари на своето

Пронајдете не на следниве мрежи: