ВИДЕО: Шабан ѝ рече на натпреварувачка да ослабне, ова е нејзината реакција!

Во последната емисија на шоуто „Пинкови ѕвезди“, гледачите ги изненади коментарот кој Шабан Шаулиќ го упати на една натпреварувачка.Младата Анастазија Митровиќ ги импресионираше Дара Бубамара, Драгана Мирковиќ и Зорица Брунцлик со талентот, а иако Шабан бил задоволен од пеењето на натпреварувачката, тој ѝ замерил што има вишок килограми.
„Мораш малку да ослабнеш. Мораш поради себе. Дали имаш дечко? Имаш? И тој мора да ти каже малку да се истенчиш, но сакаш да јадеш“ – се насмеал Шабан, а Александра Радовиќ ја советувала да не се грижи поради вишокот килограми.
„Многу си убава и ми се допаѓа како изгледаш, но сакам да кажам дека најпопуларните жени на светот гордо се носат со вишокот килограми“ – рекла поп пејачката.
Сепак, Анастазија не му се налутила на Шабан и изјавила дека ќе го послуша неговиот совет.
„Го послушав Шабан и знам дека добро ми посакува. Почнав да тренирам по таа емисија и се надевам дека првите резултати ќе бидат видливи во наредната емисија кога ќе пеам. На самиот почеток сум, но имам силна волја да ги намалам килограмите“ – рекла Анастазија Митровиќ.Младата Анастазија Митровиќ ги импресионираше Дара Бубамара, Драгана Мирковиќ и Зорица Брунцлик со талентот, а иако Шабан бил задоволен од пеењето

Пронајдете не на следниве мрежи: